İLETİŞİM: 0553 002 91 01 DESTEK : 10:00-18:00
MARKALAR

YÜZ TEMİZLEME JELİ – YÜZ YIKAMA JELİ

YÜZ TEMİZLEME JELİ – YÜZ YIKAMA JELİ

En hassas deriye sahip yüzümüzde, rutin aralıklarla yapılması gereken temizlik için, yüz temizleme jeli kullanımıson derece önemlidir.

Cildi Kirleten Etkenler
Cilt gözenekleri, birçok etkene bağlı olarak kirlenip tıkanabilmektedir. Örneğin kirli hava en yaygın nedenlerdendir. Arabalardan ve binalardan çıkan dumanlar havaya karışarak cildimize temas eder. Ayrıca sigara kullanan kişilerde de dumana bağlı kirlenme görülebilir.

- İçsel etkenler cildi kirletebilmektedir. Sürekli yağlı ve besin değeri olmayan hazır gıdaları tüketmek, ciltte kirlenme ve pürüzlere neden olabilir.

- Makyaj malzemelerinin yeterince iyi temizlenmemesi, gözenekleri kirleten bir başka etkendir. Kalıntılar, bir süre sonra tıkalı gözeneklere, bu da cilt problemlerine neden olur.

Cilt Gözenekleri Neden Büyür?

Cildi oluşturan gözenekler, en temelde genetik özelliklere bağlı olarak geniş yapıda olabilir. Ayrıca yağlı cilt yapısı olanların gözenekleri daha büyük olur. İlerleyen yaşla beraber cilt gözeneklerinde genişleme olmaktadır. Sarkan ciltte esneklik kaybına bağlı olarak gözenek genişlemesi söz konusudur.Güneşten gelen zararlı ışınlar, cildi kalınlaştırdığı için, büyük gözeneklere neden olabilir. Kirden ve ölü cilt hücrelerinden dolayı tıkanan gözenekler, genişlemenin bir diğer nedenidir.Cilt yapısı esnek olsa da dışarıdan müdahalelere karşı sınırlı şekilde direnç gösterir. Bu nedenle gözenekleri genişletmemek için doğrudan temastan kaçınmak gerekir. Sadece ellerimizi cildimize sürdüğümüzde bile bakteriler yayılarak aknelere ve genişlemeye neden olabilir.

 

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Seçilir?

Yüz Yıkama Jeli

Doğru bir yüz temizleme jeli seçmek için en önemli kural kendi cilt yapınıza uygun seçeneği bulmaktır. Basit bir örnekle yağlı ciltlere yönelik hazırlanan ürünlerle kuru ciltler için hazırlananlar aynı değildir. İstenen sonucu almamanıza neden olabilir. Ayrıca kuru ciltlerin krem bazlı jelleri kullanması önerilir. İçeriğinde alkol olan jeller, cildin daha fazla kurumasına neden olabilir.

- Temizleyici jel seçiminde kritik bir konu, ciltteki temel soruna yönelik bir ürüne odaklanmaktır. Örneğin akne sorunuyla mücadele ediyorsanız, bir markanın bu sorun için çıkarılan temizleyicisini alabilirsiniz. Hassasiyeti fazla ciltlerde, alerji eğilimi çok olduğundan anti alerjik ürünlerden yana tercih yapılabilir.

- Jel temizleyici kullanırken eğer cildiniz aşırı derecede kuruyorsa, ürün değiştirmeniz gerekiyor demektir. Bu durum dışında sık ürün değişimi önerilmez. Cildin alıştığı üründen devam edilebilir.

- Kullandığınız makyaj malzemelerine göre tercihyapmanız gerekebilir. Suya dayanıklı malzemeleri temizlemek için yağlı jeller daha öne çıkmaktadır.

- İçerik detaylarını incelemek, her zaman ürün seçiminde avantaj sağlar.İçerisindemineral yağ, renklendirici ya da kimyasal koruyucular bulunan ürünlerden kaçınmak gerekir. Bu nedenle gelişigüzel yerlerden ucuz ürün almamanız önerilir. Dermakozmetik ürünler iyi bir seçenek sunacaktır.

Yüz Temizleme Jeli Neden Kullanmamız Gerekli?

Yüz Temizleme Jeli

Etkisi ve kullanım amacı bakımındanyüz temizleme jelleri, cildinize ideal bir bakım sağlar. Gün içerisinde biriken kir ve bakterilerin derinlemesine şekilde arındırılmasında etkilidir. Makyaj kalıntılarını yok eder, gözeneklerinizi açar ferah bir his verir.Sıkılaştırıcı olması nedeniyle, genç ve sağlıklı bir görüntü verir.Siyah noktalarınızdan kurtulmak için ideal bir yöntemdir. Akne ve pürüzlü görüntü, düzenli kullanım sonrasında yok olur. Yüz temizleme jeli, doğru bir şekilde uygulandığı zaman cildinizi yenileyecektir.

Yüz Temizleme Jeli Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme jeli

Yüz yıkama jelipratik şekilde kullanılabilir. Gecesaatlerinde bir kere uygulanabileceği gibi, sabah ve akşam iki kere sürülmesi de mümkündür. Jelden sonra cildinize uygun bir nemlendirici kullanımı önerilir. Çünkü gözenekler temizlendikten sonra sürülen nemlendirici, direnç geliştiren bir etkiye sahiptir. Dışarıdan gelen zararlı etkenleri azaltır, cilde daha esnek bir yapı kazandırır.Serum gibi derinlemesine etki eden ürünleri de önceden sürülen jel sonrasında kullanabilir, daha fazla etki kazanabilirsiniz.

Üye Girişi
Üye Ol
Şifremi Unuttum ?

Yeni Üye Kaydı